kutsi-29.03.2006/Akşam Gazetesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Tabip_99
DDFCA Administratör

DDFCA Administratör

Erkek
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 20/10/08 Mesaj Sayısı : 93 Nereden : İstanbul
Konuya puan ver
MesajKonu: kutsi-29.03.2006/Akşam Gazetesi   Çarş. Ekim 29, 2008 2:43 pm

Şarkılarım 10 yıl sonra söylensin bana yeter
Türkiye’de erkek vokallere baktığım zaman beni etkileyen sesler ikiyi geçmez herhalde... Son dönemde göz ucuyla baktığım müzik kanallarında dönen bir klibe gözümü daha dikkatli iliştirdim. “Oyunculuk dersi mi ne aldı bu çocuk?” dedim kendi kendime. ‘Geçer’ adlı şarkısını duydukça kendimi iyi hissediyorum baharın verdiği hafif sarhoşlukla... Röportaja gideceğimi duyan bütün kız arkadaşlarım arasından imza isteyenler mi dersiniz, evinden yastık kılıfını çaktırmadan bana getir diyenler mi... Hatta biri abartıp “Tişört istesene” dedi. Bu isteklerini yerine getiremedim ama merak ettikleri bütün soruları, Kutsi’nin müzik çalışmalarını sürdürdüğü evinde sordum, o da cevapladı.

İlk albümünle ikinci albümün arasında neden beş yıl ara oldu?

Bilerek yapılan bir şey değildi. İkinci albüm için gerçekten çok çalıştık. İşin hem duygusal hem matematik yönüyle çok uğraştım. Şarkı yapmak için şarkı yapmadan, içimden geldiği dönemlerde o şarkılar çıktı. Böyle olunca da süreç uzadı...

ÜÇÜNCÜ ALBÜM ŞİMDİDEN HAZIR

Müzik kulislerinden hep “Bu çocuk çok çekti, hakkıydı” deniliyor. Katılıyor musun?

Tabii ki katlıyorum sonuçta gemisini kurtaran kaptan... Ben de birçok zorluklardan, sıkıntılı günlerden geçtim ama başarı, gönülden bu işi yapıyorsanız sizi mutlaka buluyor. Üçüncü albümüm daha iyi olmalı, esas önemli albüm o olacak. Bu albümün üstüne çıkmalıyım, yoksa boşuna çabalamış olurum.

İnsan zor dönemlerinde daha iyi şarkı çıkarır derler. Şu an her şeyin yolunda gözüküyor. Tıkanırım diye korkuyor musun?

Yok, asla korkmuyorum. Arada sırada kendimi yokluyorum. Üçüncü albümüm için şimdiden beş şarkı çıktı.

Etiler’deki barların birinde birkaç aydır sahne alıyorsun. Müzisyen kimliğinin duruşunu bozar diye düşündün mü hiç?

Valla ben 1990 yılından beri bar programı yapıyorum. İstanbul’a geldiğimden beri gece programı yapmadım ama işe o yönüyle hiç bakmadım. İnsanlara ne verdiğinizle alakalı bir şey. Herkes sahneye konsantre olup şarkılarımı hep bir ağızdan söylüyoruz, bir konser havasında.

İleride besteci kimliğinle mi yoksa yorumcu kimliğinle mi anılmak hoşuna gider?

Benim her zaman istediğim, nasip olursa insanların şöyle yorumlar yapması: “Bir zamanlar Kutsi vardı, ne güzel şarkıları vardı...” Bu bana yeter. Şu an yaptığım şarkılar 10 yıl sonra da söylensin isterim. Her ikisinin yeri de farklı ama içimde...

Türkiye’de besteci ve yorumcu olarak kendi klasmanında kimleri beğeniyorsun?

Gitar sound’unu beğendiğim isimler var. Ayrıca Yaşar ve Volkan Konak’ın tarzı, duruşu hoşuma gider. Kendimi asla onlarla yarıştırmadım. Kendi kendimle yarışıyorum.

Son dönemde pop müziğin kirlendiğini düşünüyor musun?

Pop müzikte ticari amaç var. İşin kalitesi ve duygusal yönü ikinci planda kalıyor gibi. Ben bunun ikisini de yakalamaya çalıştım bu albümde. Slogan şarkılar hep revaçta, bunların içinde kalabilip sevilen de var sevilmeyen de...

Türk halkı slogan şarkılar seviyor galiba. Doğru mu?

Evet. kesinlikle seviyor. Hayatımız boyunca kullandığımız birçok kelime var, onları da şarkıların içinde duyduklarında daha çok hoşlarına gidiyor. Çabuk gaza gelen bir yapımız var.

Petek Dinçöz’le düet yapma fikri nereden çıktı?
Benden çıkmadı. Bana artı getireceğini biliyordum, geri dönüşümleri iyi oldu. Uzun zamandır ortalarda düet bir şarkı da yoktu.

Bu düetin ne gibi geri dönüşleri oldu?

Çok güzel teklifler geldi. Hem beste isteyenler hem düet yapmak isteyenler oldu. Petek’le frekanslarımız da tuttu, ortaya iyi bir iş çıktı.

Beste istemek için kapını çalanlar kimler?

Nalan, Berksan, Petek Dinçöz’ün albümleriyle beraber şimdi Gülşen’in albümünde bir şarkım var. Sanatçıya göre şarkı yapıyorum dersem yalan olur. Yaptığım şarkıyı götürüp dinletiyorum. Yeni talepler başladı bu arada, herkesle şarkılarımı paylaşmaktan keyif alıyorum.

EVLENME TEKLİFİ ALIYOR

Gönül işleri ne durumda bu arada?

Valla şu an işime konsantre olmuş durumdayım desem...

Kadın hayranların tarafından enteresan teklifler aldığını duydum. Doğru mu?

(Gülerek) Ne gibi? Hediyeler geliyor, sürprizleri oluyor, mail yoluyla evlilik teklifleri de edildiği oluyor.

Şu an yeni taşındığın evdeyiz. Daha evvel Berksan’la yaşıyordun sanırım...

Evet, bir yıl beraber kaldık. Benim kader arkadaşım, kardeşim Ankara’dan bu yana. İstanbul’a geldik, kader birliği yaptık. İstanbul’a gelip yollarımızı ayırmadık, beraber yaptığımız şarkılar çok oldu.

Kliplerinde oyunculuğunu da konuşturuyorsun. Teklifler var mı?

Çok güzel teklifler var ama klipteki oyunculukla dizi ya da sinemadaki oyunculuk performansı çok başka. Her şeyin başında eğitim almak gerekiyor. Böyle bir şeyin içinde ne kadar varolabilirim bilmiyorum. Şu an tamamen müziğime konsantre olmuş durumdayım.

Türkiye’de beğendiğin erkek pop starlar kimler?

Tarkan! Onu tartışmaya gerek bile yok. Yaptığı işler çok iyi ama son single’ını daha önceki yaptığı işlere göre beğenmedim. Ama şunu biliyorum ki, bir şarkının yapım aşamasında başından sonuna kadar takip eden biri.

Diğer erkek şarkıcılara göre çok daha ağır bir duruşun var. Bunu bilerek mi yapıyorsun, yoksa sen böyle misin?

Valla duruşum bu! Sahnede kendini iyi hissetmekle alakalı bir şey. Ben önceden gitarsız asla sahneye çıkmazdım, bunun için de tepkiler alıyordum. Belki iş kaybettiğim dönemlerim bile olmuştur. Ama bu albümde bunu kırdım, çok fazla dans etmiyorum ama ritim tutuyorum (gülerek).

Röportaj: SERHAN SOKULGAN
Kullanıcı profilini gör
SiriN
DDFCA Administratör

DDFCA Administratör

Kadın
Yaş : 23 Kayıt tarihi : 23/10/08 Mesaj Sayısı : 335 Nereden : İstanbul
Rep sistemi
Başarı Puanı:
1000/1000  (1000/1000)
Güçlülük:
1000/1000  (1000/1000)
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: kutsi-29.03.2006/Akşam Gazetesi   Çarş. Ekim 29, 2008 4:10 pm

sağol
Kullanıcı profilini gör http://www.emreaydin.org
özlem
DDFCA Moderatör

DDFCA Moderatör

Kadın
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 01/01/09 Mesaj Sayısı : 894 Nereden : izmir
Rep sistemi
Başarı Puanı:
0/0  (0/0)
Güçlülük:
0/0  (0/0)
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: kutsi-29.03.2006/Akşam Gazetesi   Paz Ocak 25, 2009 12:14 pm

KUTSİNİN ŞARKILARI ÇOK GÜZEL OLDUĞU İÇİN HER ZAMAN SÖYLENECEKTİR HİÇ MERAK ETMESİNN
Kullanıcı profilini gör

kutsi-29.03.2006/Akşam Gazetesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası