KUTSİ , Kızların Yeni İdolu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Tabip_99
DDFCA Administratör

DDFCA Administratör

Erkek
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 20/10/08 Mesaj Sayısı : 93 Nereden : İstanbul
Konuya puan ver
MesajKonu: KUTSİ , Kızların Yeni İdolu   Çarş. Ekim 29, 2008 2:55 pm

:: KUTSİ , Kızların Yeni İdolu ::

Şu sıralar ivmesi yükselişte olan özel bir müzisyen dikkatleri çekiyor. Şarkıları , yakışıklılığı ve düzgün karakteri ile genç kızların sevgilisi olan KUTSİ bu haftaki konuğumuz.

Albüm biraz geç çıktı ,ne yaptın bu süre içinde ?

Geçen albümümden bu güne kadar dört sene geçti , bu süre zarfında extra programlar yaptım , 50-60 beste yaptım. Bu bestelerimi değerlendirdim. Berksan’a “Tıpış Tıpış” , Petek Dinçöz’e “Doğumgünü” , Nalan’a “Adresi Biliyorsun” adlı bestelerimi verdim, yakında çıkacak olan Hülya Avşar albümümde “Ankara” adlı bestem yer alacak.

“Sana Ne” albümüne nasıl hazırlandın. Bu nasıl bir albüm oldu ?

“Sana Ne” de 16 şarkı yer alıyor , ikisi version. On şarkıda kendi imzam var , Şubat ayından Temmuz sonuna kadar stüdyoda geçirerek zamanımı bu albümü tamamladım.Şarkıların düzenlemeleri Ceyhun Çelik’e ait, albüme adını veren şarkı “Sana Ne” nin düzenlemesini ise Suat Aydoğan üstlendi.

Albümde solist olarak Akordeonun ön planda olduğu şarkılar var , albüm için söylemek istediğim en önemli şey ise albüm soundunun sahne soundumla aynı olduğu.Yani beni sahnede nasıl dinlerlerse albümde de aynı biçimde dinleyecek insanlar. Buna çok dikkat ettik , albümü unplugged mantığında düzenledik.

Kutsi gerçek adın mı ?

Kutsi benim gerçek adım , dedem iyi bir müzisyen iyi bir keman virtüözüydü. Onun edebiyat öğretmeni Ahmet Kutsi Tecer’de duyulan hayranlıktan dolayı bana Kutsi adı verildi.İsmimin albüm için iyi bir isim olduğunu düşünüyorum.

“Sana Ne” adlı şarkı nasıl oluştu ?

Albümüm tamamlamıştık , mastering aşamasına gidiyorduk ki birden bir son dakika golü olarak “Sana Ne” yi besteledim, Erol Bey’e gösterdiğimde ise bu şarkıyı hemen A1 yapma kararı aldık ve çıkış şarkım oldu.

Peki Ya “Adresi Biliyorsun” ?

Nalan’ın şu anki hiti “Adresi Biliyorsun” “Sana Ne” ile kardeş bir şarkı. Aynı dönemde çıktılar. O dönem bir ilham duygu yoğunluğu içindeydim. Elimde gitar , kalem oturup şarkılar yapıyordum.Bu iki güzel melodi çıkınca neden bunları sanatçılarla değerlendirmeyeyim dedim ve “Adresi Biliyorsun” adlı bestemi Nalan’a verdim.Nalan’da şarkıyı çok iyi seslendirdi ve şarkı ona çok yakıştı.

Son dönemlerde “Sana Ne” ve senin Mustafa Sandal ile kıyaslanman hakkındaki görüşün nedir ?

Son dönemlerde “sana ne” Mustafa Sandal’ın “Yamalı Tövbeler” adlı şarkısı ile kıyaslanıyor. Bu benim dışımda gelişen bir olay.Ben asla benim şarkım önde olsun , benim şarkım dinlenmesin muhabbetinde olan bir insan değilim.Şarkılarıma da kendi sesime de güvenen bir adamamım. Kendi müziğimi kendim ürettiğim içinde mutluyum.Görsel anlamda yapılan benzetmeye gelince tamamen halka kalmış bir durum bu.Tabii ki insan insana benzeyebilir , ben bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum , çünkü bütün olaylar benim dışımda gelişen olaylar. Ayrıca Mustafa Sandal’a da saygım sonsuz , sonuçta aynı şirketteyiz. Kendisini uzun yıllar takip ederim , çok başarılı çalışmaları var.
Kullanıcı profilini gör
SiriN
DDFCA Administratör

DDFCA Administratör

Kadın
Yaş : 23 Kayıt tarihi : 23/10/08 Mesaj Sayısı : 335 Nereden : İstanbul
Rep sistemi
Başarı Puanı:
1000/1000  (1000/1000)
Güçlülük:
1000/1000  (1000/1000)
Konuya puan ver