Melike Güner-ödül önemli değil

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Tabip_99
DDFCA Administratör

DDFCA Administratör

Erkek
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 20/10/08 Mesaj Sayısı : 93 Nereden : İstanbul
Konuya puan ver
MesajKonu: Melike Güner-ödül önemli değil   Çarş. Ekim 29, 2008 3:25 pm

doktorların güzel oyuncusu, insanın kendine ve yaptığı işe inanmasının, her türlü ödülden daha önemli olduğunu söylüyor.

onunla ilk tanışmamız yıllar öncesine, mahallenin muhtarlarına kadar dayanıyor. ama asıl dikkatleri üzerine toplaması, bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi ekmek teknesi ile oldu. esas işi tiyatro oyunculuğu olan melike güner, televizyonla gelen şöhretin sarhoşluğuna kapılmayan ve tiyatrodan asla vazgeçmeyi düşünmeyen bir sanatçı.

ünlü olmak hayatınızda neleri değiştirdi ?

çok fazla şey değiştirdiğini söyleyemem ama sosyal hayat açısından özgürlüğü biraz da olsa kısıtladığı kesin. sokakta yürürken, genellikle bir fotoğraf çekilebilirmiyiz ? şeklinde sorular geliyor ve bu soruyu genellikle yakın bir arkadaşlarıyla konuşurmuşçasına soruyorlar. bunun sebebi de her hafta evlerinin salonunda olmamızdab kaynaklanıyor sanırım.

doktor olma hayaliniz var mıydı ?

kesinlikle yoktu ama her çocuk gibi bende doktorculuk oynardım zaman zaman (gülüyor). Very Happy

dizi oyunculuğu, maddi anlamda kazanç sağlarken, birşeyleri de kaybettirdiği oluyor mu ?

her iş gibi, bu işin de zorlukları var tabiki. mesela çalışma saatleri... öylesine uzun saatlar çalışıyoruz ki, geriye yalnızca uyumak için vakit kalıyor. hatta bazen, kalan zaman uyumak için bile yeterli olmuyor. bunun dışında kalan şeylere de kayıp olarak bakmayı doğru bulmuyorum; çünkü herşey insanın kendi seçimlerinde bitiyor.
erkek arkadaşımın da oyuncu olması kesinlikle bir avantaj. çünkü beni anlıyor. yaşadığım zorlukları, heyecanı ve keyfi paylaşabiliyorumcheers

erkek arkadaşınızın da oyuncu olmasının avantajı yada dezavantajı var mı ?

kesinlikle bir avantaj bana kalırsa; çünkü sizi anlıyor. yaşadığınız zorlukları, heyecanı, keyfi paylaşabilmek çok güzel bence. bekir (aksoy) ile şu anda çok mutluyuz. I love you ne magazin basınında görünmek ne de magazine malzeme olmak gibi bir çabamız var. ayrıca şu da var; magazin basınında yer almak için çaba harcamak gerektiğini düşünüyorum. cheers

greys anatomy dizisini daha önceden takip ediyor muydunuz ?

ne yazık ki hiç izleme fırsatım olmamıştı, zaten yaptığımız işin yoğunluğundan, kendi işlerimizi izlemeye bile fırsat bulamıyoruz. ama daha sonrasında, özellikle izlememeyi tercih ederim. çünkü insan ister istemez etkilenir diye düşünüyorum. en azından ben etkilenirim.

siz aynı zamanda DOTta tiyatro oyunculuğu yapıyorsunuz, tiyatro nasıl gidiyor ?

gayet iyi gidiyor. geçen tiyatro festivali için bir oyun sahneledik, çok keyif aldığımız bir çalışma oldu. şimdi de yeni sezon için çalışmalara başladık. zaten tiyatro olmasaydı hayatımda, yaptığım işe de bu kadar pozitif bakıyor olamazdım.

avrupada tiyatro sahnesine çıktınız, avrupada sahneye çıkmak size neler hissettirdi ?

aslına bakarsanız, yaptığınız işin takdir görmesi ve oradaki insanları etkilemiş olmak çok büyük keyif veriyor. ne kadar evrensel bir iş yaptığınızın farkına varıyorsunuz.

peki ya sinema ? özel olarak takip ettiğiniz yönetmenler var mı mesela ?

nuri bilge ceylan, zeki demirkubuz, fatih akın, çağan ırmak, ferzan özpetek, uğur yücel ve yavuz turgul... şu an aklıma gelmeyen birkaç isim daha var eminim. geçen ay, nurü bilge ceylanın cannes film festivalinde üç maymun filmiyle aldığı ödül, bu işi yapan herkes adına çok gurur vericiydi. umarım bir gün ben de kendisiyle ve diğer saydığım yönetmenlerle çalışma imkanı bulurum.

sizin ödül hedefiniz var mı ?

yok galiba (gülüyor). Very Happy insanın yaptığı işe ve kendine inanması, iyi oynadım ben diyebilmesi her türlü ödülden daha önemli.

ne kadar daha dizi oyunculuğu yapmayı planlıyorsunuz ?

bu konuda kesin bir tarih verebilmek çok zor bence. hayat ne getirir bilinmez, hele de benim gibi büyük konuşmaktan korkan biri için. ama umarım çok uzun sürmez. ayrıca gelecekle ilgili planlarından bahsetmeyi pek sevmeyen biri olduğum için, bekleyip görmek en iisi sanırım.

kaynak: d-smart dergisi
Kullanıcı profilini gör
SiriN
DDFCA Administratör

DDFCA Administratör

Kadın
Yaş : 23 Kayıt tarihi : 23/10/08 Mesaj Sayısı : 335 Nereden : İstanbul
Rep sistemi
Başarı Puanı:
1000/1000  (1000/1000)
Güçlülük:
1000/1000  (1000/1000)